Tercih edilecek olan Sebamed güneş kremi kullanımı ile beraber tercih edilecek faktör değerlerine göre güneşin zararlı a ve b ışınlarından korunma imkanına sahip olursunuz. Bireyler cildinin her bir noktasına ortalama 2 ml değerinde bir krem kullanması ile yeterli düzeyde bir kremleme yapabilecektir. Güneş kremlerinde insanlar saf bir yapıya sahip ürünler tercih etmektedir. Bunun için ise Sebamed güneş kremi sizlere alanında uzman bir dermatolog kadrosunun sunduğu araştırma ve geliştirme çalışmaları ile beraber sunulmaktadır. Sebamed güneş kremi ürünlerinin dermatolojik testler sonucunda insanlara sunuluyor olması ile beraber cilt tipinize en uygun olan güneş kremlerinden yararlanmak sizin elinizde olacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar arasında bronzlaşma ile ilişkin ürünlerin kullanılmamasında fayda olacaktır. Çünkü bronzlaşma cildin güneşin zararlı ışınları olan ultra viyole a ve ultra viyole b ışınlarına karşı bir savunma mekanizması oluşturuyor olması ile alakalı bir durum olarak görülmektedir. Bununla ilgili olarak özellikle çocukluk sürecinde meydana gelen güneş tahribatları bireylerde önemli sorunlar oluşturabilmekte ve biyolojik olarak yaşlanma sürecinin hızlı bir mekanizmaya girmesine sebebiyet vermektedir.

Güneşin zararlı etkilerinden neden korunmak isteriz?

Güneş doğaya hayat veren önemli bir unsur ve gizli bir tehlike olarak nitelendirilebilmektedir. Zamansız olarak cildimize direkt ışınlar halinde vurması ile beraber özellikle yaz aylarında beklenenin üzerinde güneşe maruz kalma durumunda epey ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabiliriz. Güneş ışınları her anlamda zararlı bir yapıya sahip olması ile bilinmektedir. Güneşin ışınları yanında ultra viyole fraksiyonlar bulunmaktadır. Ultra viyole a ışınları, ultra viyole b ışınları ve ultra viyole c ışınları vardır. Bu noktada en önemli bir tehlike ultra viyole c fraksiyonlar içeriğinde en çok zararı olan ışınlardır. Fakat ultra viyole c ışınları ozon tabakasında tutulmaktadır. Dolayısı ile bu durumda ultra viyole b ışınları çocuklar ve yaşlılıklar için en çok zarar gördüğümüz güneş ışınları olarak ele alınabilmektedir.

Güneş ışınlarının zararlarından nasıl korunabilirim?

sebamed güneş bakım kremiGüneşin zararlı ışınlarından korunmak için iyi bir güneş kremine sahip olmak gerekmektedir. Bu noktada tercih edilecek güneş kremleri cildin iyi bir şekilde tanınması ile tercih edilebilmektedir. Güneş kremi tercih ederken faktör değerlerine göre tercih edilmesi gerekmektedir. Tercih edilecek olan faktör değerleri şöyle değerlendirilmektedir. Güneşte kaç dakika kaldığınıza göre değerlendirmeler yapılabilmekte ve bu sayının güneşte kalacağınız vakte göre ne zaman güneş yanığı olduğunu göstermektedir. Hiç krem süremden 5 dakika içinde güneş yanıkları oluyor ise 20 faktör güneş kremi kullanmak yeterli olacaktır. Bu durum 20 x 5 dakika boyunca güneş yanıklarından korumaktadır. 50 faktörlük bir güneş kremi ile beraber uygun koşullarda kullanmanız durumunda en etkili güneş koruyucu yapıya sahip olması ile bilinmektedir. Güneş koruyucu kremler kimyasal filtreler içeriyor olması ya da fiziksel koruyucu filtreler ise güneş ışığının yansıtıcı etkilere sahip olması ile tercih edilmektedir.

gunes-urunleri
Sebamed Güneş Bakım Kremi

Güneşin altında d vitamini sentezlemek için bulunmayınız!

Bireyler üzerinde cilt üzerinde güneş ile beraber meydana gelen sorunlar Sebamed güneş kremi gibi kremler ile önlem alınmaması durumunda cilt vitamin değerlerinden yararlanamamaktadır. Güneş alan bireyler bağışıklık sistemi üzerinde baskılayıcı bir etkiye sahip olması ile bilinmekte ve güneşin en önemli etkisi d vitamini sentezlemesi sağlıyor olması ile bilinmektedir. Bu durum ise güneşin altında bronzlaşarak d vitamini sentezlemesi ile alakalı bir durum değildir. Bireyler güneş altında durmaktan kaçınmalı ve gerektiğinde Sebamed güneş kremi kullanarak güneşin zararlı etkilerinden korunmalıdır. 


Editörün Mesajı:

Güneş kremleri hakkında birçok yanlış bilinen şey var aslında, 30, 40, 50 faktör güneş kremleri gibi seriler bulunmaktadır; fakat biz nedense her bulduğumuz güneş kremini tenimize sürmekteyiz. Muhakkak Doktor tavsiyesi alarak, kullanmamız gereken faktörü öğrenip kullanmamız gerekir.


Editörün Tavsiye Web Sayfası:

Sebamed güneş kremleri serisi için sizin için seçtimiz siteye şuradan http://www.eczane.com.tr/sebamed-gunes-kremi-spf-50 ulaşılabilir.


Resmi Üretici:

Sebamed firması Türkiye ‘ye özel bir web sitesi tasarlamış buyrun http://www.sebamed.com.tr/ buradan ulaşılabilir.


Editör Puanı:

Sebamed markasına ait güneş bakım ürünlerine 10 üzerinden 4 puan veriyoruz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.