Babe Dudak Koruyucu Neden Kullanılmalıdır?

Dudaklar insan vücudundaki en hassas organlardan biridir. Güneş, soğuk hava, rüzgâr ya da olumsuz herhangi bir koşul dudaklarınızı kolayca etkileyebilir ve zarar görmelerine neden olabilir ve dudaklarınızda kuruluk, çatlaklar ya da yaralar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda dudaklarınız nemlendirilmeye, beslenmeye ve de korunmaya ihtiyaç duyar. İşte bu yüzden Babe Dudak Koruyucuyu kullanmanız birçok kozmetik uzmanı tarafından tavsiye edilmektedir. Bu krem dudaklarınızı sadece korumakla kalmaz ayrıca nemlendirici ve besleyici bakımını da yapar. Üstelik çeşitli sebeplerden dolayı dudak çevresinde meydana gelen kuruluklara ve çatlaklara karşı da iyileştirici bir bakım sağlamak için uygulanabilir. Dudaklarınıza çok yönlü bir bakım ve koruma sağlamak istiyorsanız bu ürünü kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Babe Dudak Koruyucunun Dudaklarınıza Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Babe Dudak Koruyucunun dudaklarınız için birçok faydası bulunmaktadır. Örneğin her şeyden önce dudaklarınızın nem kaybetmesini önler ve böylece de genel anlamda her problemin altında yatan asıl neden olan kuruluğu engellemiş olur.Dudaklarda aşırı kuruluğunun oluşturduğu tahriş etkilerini ve hassaslığı da azaltarak dudaklarınızı sakinleştirir.

Kuruluğun engellenmesiyle dudaklarda ve dudak çevresinde oluşan çatlaklıklara da çare bulunmuş olur. Yine nem vermesine bağlı olarak, nemlenmiş dudaklar daha canlı ve daha yumuşacık olur. Bunun haricinde Babe Dudak Koruyucu dudaklarınızı beslerken aynı zamanda da yeniden yapılandırılmasına da katkıda bulunur. Dudaklarınıza iyileştirici bir etki sunar ve dudaklarınızın daha sağlıklı bir hale gelmeleri için kullanılabilir. Ayrıca bazı dermatolojik bakımlar dudaklarınıza ve dudak çevrenizdeki ince deriye zarar verir ve tahriş olmasınız ya da dudaklarınızı kurumasına sebep olabilir. Özellikle akne tedavilerinde kullanılan bazı ilaçların ve tedavilerin yan etkileri olarak dudak çevresinde kurumlar ve deride soyulmalar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumdalar bu ürünü kullanmanız iyileştirici bir bakım sağlayacaktır.

Babe Dudak Koruyucunun İçeriğinde Neler Vardır ve Nasıl Üretilmiştir?

dudakBabe Dudak Koruyucu yüksek miktarda karite yağı ve yulaf içermektedir. Yani temel olarak içeriği bitkisel özlere dayanan bir ürünüdür. Karite yağı besleyici ve nemlendirici etkisi ile bilinen bir bitkisel özdür. Ayrıca kan damarlarına nüfuz ederek kan dolaşımını hızlandırır ve dudaklarınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesinde büyük rol oynar. Yulaf ise yine aynı şekilde nemlendirme etkisine sahiptir ve bunun yanı sıra da cildi yumuşatır, tazeler ve de canlandırır. Bunların haricinde Babe Dudak Koruyucu etkin bir güneş filtreleme sistemi ile geliştirilmiştir. Bu sayede de cildinizin güneşin tüm zararlı ışınlarından koruyabilme özelliğine sahiptir ve neredeyse otuz faktörlük bir güneş koruyucu özelliği vardır. Böylelikle bu ürün dudaklarınızın güneş tarafından zarar görme riskini neredeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca içerisinde hiçbir kimyasal madde olmadığından dolayı da ciltte herhangi bir alerjiye ya da tahrişe neden olmaz. Hatta aksine oluşmuş bir alerjik reaksiyon ya da tahriş etkisi varsa bunların üzerinde yüksek oranda iyileştirici bir etkiye sahiptir. Bitkisel içeriği sayesinde de her cilt tipindeki ve de her yaş grubundaki insanın kullanabileceği bir ürün olmuştur. Bebeklerde ya da küçük çocuklarda kullanılabileceği gibi yaşlılar ve orta yaşlı insanlar tarafından da kullanılmasının cilde hiçbir zararı olmayacaktır. Ayrıca bu ürünü istediğiniz zaman ve istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Kullanım miktarını ayarlamak tamamen size kalmıştır. Genel olarak dudaklarınızda kuruluk hissettiğiniz zaman ya da çatlaklıklar oluşmaya başladığı zaman kullanmanızda fayda vardır. Ayrıca dışarı çıkarken kullanmanız da dudaklarınızı dış etmenlerden ve güneşten koruyacaktır.  


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dudak Dudak hakkındaki ansiklopedik bilgilere bu sayfadan ulaşarak; bilgi edinebilirsiniz.

http://www.dermobakim.com/babe-dudak-koruyucu-spf-20-4gr-lip-protector-30.html Babe markasına ait dudak koruyuculara bu sayfadan ulaşarak; bilgi edinebilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.net.tr/kategori/babe Babe markasına ait birçok bilgiye ise bu sayfadan ulaşarak; bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.