Bioderma Sebium H2O, herkes tarafından bilinen ^ Bioderma Markasına ait Ürünler adına üretilmiş, özellikle yağlı ve karma ciltler düşünülerek geliştirilmiş temizleyici bir losyondur. Cildinizin en derin katmanlarına kadar nüfuz eder ve cildinize derinlemesine bir temizleyici bakım yapar. Bu losyon günlük cilt temizliğinde kullanılmasının yanı sıra makyaj temizleyici olma özelliği de taşımaktadır. Durulama gerektirmez ve bu yüzden de kullanımı oldukça basit bir üründür. Ayrıca cildinizi gün boyu cildinizde biriken kirden, tozdan ya da makyaj kalıntılarından arındırırken bir yandan da cildinizdeki fazla yağı da temizler. Cildinizi sakinleştirme ve yatıştırma etkisi olduğu için de cildinizde tahriş etkisini hafifletir. Böylece cilt dokunuzu korur ve cildinizde tahriş ya da kuruluk oluşmasını da engeller. Tüm bunların yanı sıra, cildinizdeki yağı dengelemesi ve fazla yağı cildinizden uzaklaştırması sayesinde, cildinizi derinlemesine temizlerken bir yandan da cildinizde akne oluşumunu önüne geçmek için kullanılabilir. Cildinizdeki yağı hafiflettiği için de cildinizde oluşmuş akneleri kurutmaya destek bir bakım sağlar.

Bioderma Sebium H2O Losyonun İçeriğinde Neler Vardır?


Bioderma Sebium H2O
losyon Bioderma markasına özgü olan fluidactiv kompleksi ile üretilmiştir. Bu sayede de cildinizdeki yağ oranını dengeleyici bir özelliğe sahip olmaktadır.  Bu sayede de cildinizdeki fazla yağı temizler ve uygulama sonrasında daha mat ve daha az yağlı bir cilde sahip olurken bir yanda da cildiniz canlılığını kaybetmeden canlı görünür. Ayrıca bu ürün cildinize zarar verebilecek niteliği olan hiçbir kimyasal içerik içermemektedir. Dolayısı ile Bioderma Sebium H2O paraben, sabun ve alkol gibi cildinize zarar verebilecek içerikler içermemektedir. Zaten ürünün büyük bir kısmı saf sudan meydana gelmektedir. Cildinizde kuruluğa sebep olmaması ve cildinize nem sağlaması da düşünülerek içeriğinde gliserin de kullanılmıştır. Ayrıca bu ürünün bir diğer içeriği de, çinkodur. Çinko bilindiği üzere cilt üzerinde pek çok faysalı etkiye sahip olan bir maddedir. Bu üründe ise cildi yatıştırma, rahatlatma ve tahriş etkisini yok etme etkilerinden bahsetmemiz mümkündür. Ayrıca içerisinde bu losyonun hoş kokmasını sağlayan ama cilde hiçbir yan etkisi de olmayan bir koku maddesi içermektedir. Son olarak da Bioderma Sebium H2O içeriğindeki bakır sülfat sayesinde, cildinizdeki fazla yağın emilmesi ve yağdan oluşan matlığın yok olmasına rağmen cildinizin hala canlı ve tazelenmiş görünmesi için uygulanabilir.

Bioderma Sebium H2O Losyon Nasıl Kullanılmalıdır?

bioderma_sebium_h2oBioderma Sebium H2O losyonu çeşitli amaçlar için kullanmak mümkündür. Örneğin, sabah uyandığınızda makyaj yapmadan önce cildinizi temizlemek için kullanabileceğiniz gibi gece uyumadan önce de gözeneklerinizi açmak amacı ile kullanabilirsiniz. Ya da bunların dışında, bu ürünü makyaj temizleme losyonu olarak kullanmanızda mümkündür. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanımı tavsiye edilmektedir. Ancak, günlük kullanıma uygun bir ürün olmasından dolayı bu ürünü gün içerisinde kullanmanızın ve istediğiniz sıklıkta kullanmanızın da hiçbir sakıncası yoktur. ^ Bioderma Sebium H2O losyondan bir miktar pamuğa döküp yüzünüzde küçük dairesel hareketler çizerek nazik bir şekilde cildinizi temizlemeniz tavsiye edilen kullanım şeklidir. Ayrıca durulama gerektirmediği için de kullanmanız oldukça basittir. Bu sayede cildinizi temizleme işlemi bittikten sonra tekrar su ile yüzünüzü yıkamanıza da gerek duymayacaksınız. Bu ürünü kullanırken tek dikkat etmeniz gereken şey, içeriğindeki cildiniz için zararı olmayacak bazı maddelerin gözünüz için zararlı olabileceği gerçeğidir. Bu hususta bu ürünü kullanırken gözünüz ile temastan kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir.


Editörün Mesajı:

Yağlı ve hassas ciltlerin temizliğinde kullanılan bu seri Bioderma ‘nın en çok tavsiye edilen ve kullanılan ürünler arasındadır.


Editörün Tavsiye Web Sayfası:

Bioderma markasının ilgili ürün grubunu sipariş etmek için http://www.dermobakim.com/bioderma-sebium-h2o-100-ml-yuz-temizleme-solusyonu.html bu adresi tavsiye edebiliriz.


Resmi Üretici:

Bioderma markasının ilgili ürünlerine resmi web sitesinden ulaşmak isterseniz, http://www.bioderma.com/tr/nc/urunler/what-s-new/product/action/1040.html bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.


Editör Puanı:

Bioderma markasının sebium h2o serisine 10 üzerinden 8 puan veriyoruz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.