EvocapilHer gün yaklaşık 50-100 kıl kaybetmek normaldir. Saçta seyreklik gördüğünüzde ya da çok fazla inceltme görüyorsanız saç dökülmesi yaşıyor olabilirsiniz. Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Kadınlar doğumdan sonra saç dökülmesini fark edebilirler. Çok fazla stres altındaki insanlar dökülmesi görebilirler. Bazı hastalıklar ve tıbbi tedaviler saç dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesinin en yaygın nedeni kalıtsal saç dökülmesi adı verilen tıbbi bir durumdur. Saç dökülmesi bu tür diğer isimleri erkek tipi kellik, kadın tipi kellik ve androgenetik alopesidir. Neyse ki saç dökülmesine neden olan çoğu sebep durdurulabilir veya tedavi edilebilir. Saç dökülmesinden rahatsız olan herkes bir dermatolog görmelidir. Evocapil Saç Dökülmesine Karşı Deri Spreyi saçların dökülmesini hafifletmek ve önüne geçmek için kullanılabilir. Zayıflamış saç köklerini güçlendirmek ve saç döngüsünü arttırmak için kullanılabilir. Saç uzamasını uyarılmasında topikal olarak ideal bir ürün olabilir. Kadınlar ve erkekler için kullanıma uygundur. Oleanolic Acid, Apigenin ve Biotinly Tripeptide-1 bulunur.

Saç Dökülmesine Yönelik Risk Faktörleri?

Birçok saç dökülmesi türü olduğu için sebebin bulunması zor olabilir. Saç dökülmesinin tıbbi terimi alopesidir. Çoğu saç dökülmesi sistemik veya iç hastalıklarla ilişkili değildir. Kötü beslenme sık rastlanan bir faktördür. Saç önceden belirlenmiş genetik faktörlerin ve genel yaşlanma sürecinin sonucu olarak ince olabilir. Birçok erkek ve kadın 30’lu ve 40’lu yaşlarında başlayarak hafif fizyolojik saç inceltme fark edebilirsiniz. Hastalık, duygusal travma, protein eksikliği (sıkı diyet sırasında ), gebelik, ergenlik ve menopozdakiler gibi hormonal değişiklikler gibi saç dökülmelerine neden olabilir. Tiroid hastalığı ve demir eksikliği anemisi de dahil olmak üzere birçok sağlık durumu saç dökülmesine neden olabilir. Evocapil markası saç dökülmesine yönelik ürünleri ile saç problemlerini için ideal bir marka olabilir. Evocapil saç dökülmelerine karşı deri spreyi saç dökülmesine karşı ve saç uzamasının %5 Procapil etken maddesi sayesinde güçsüz kıl foliküllerini harekete geçirmek için uygulanabilir.

Deri Canlanması

Saç Dökülme Belirtileri

Saç dökülmesi, sebebe bağlı olarak birçok farklı şekilde görülebilir. Aniden veya yavaşça ortaya çıkabilir. Sadece saçlı derinizi veya vücudunuzu etkileyebilir. Saç dökülmenin bazı türleri geçicidir ve diğerleri kalıcıdır.

Saç dökülmesinin belirtileri şunları içerebilir;

Kafanın üstünde yavaş yavaş inceltme: Bu, saç dökülmesinin en yaygın türüdür. Hem erkek hem de kadınlar etkilemektedir. Erkeklerde saç genellikle alnından M harfine benzer bir çizgi ile gerilemeye başlar. Kadınlar alnındaki saç çizgisini korur ancak saçlarındaki kısmın genişlemesine sahiptir.

Dairesel veya yamalı kel lekeler:  Bazı insanlar pürüzsüz madeni para büyüklüğünde kel lekeler yaşarlar. Saç dökülmesinin bu türü genellikle saç derisini etkiler ancak bazen de sakallarda veya kaşlarda görülür. Bazı durumlarda, saç dökülmeden cildiniz kaşınabilir veya ağrılı hale gelebilir.

Ani saç gevşetme: Fiziksel veya duygusal bir şok saçların gevşemesine neden olabilir. Saçınızı tararken veya yıkarken veya nazikçe çektiğinizde ortaya çıkabilir. Saç dökülmesinin bu türü genelde saç dökülmesine ve kepeklere neden olmaz.

Tam vücut saç dökülmesi: Bazı koşullar ve kanser için kemoterapi gibi tıbbi tedaviler vücudunuzun her yerinde saç dökülmesine neden olabilir. Saçlar sonrasında genellikle uzar.


 

Editörün Mesajı:

Evocapil markasına ait kapsamlı bilgilere bu sayfadan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.


Nereden Alırsınız?

https://www.evocapil.com/urun/evocapil-sac-dokulmesine-karsi-deri-spreyi-60-ml/ Evocapil markasına ait dersi spreylerine bu sayfadan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.


 

Puanlama:

Evocapil deri spreyi serisine 10 üzerinden 5 puan veriyoruz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir