Günümüzde birçok insan ister istemez güneş altında çalışmak ya da güneş altında bulunmak zorunda kalmaktadır. Bunun en temel faktörleri arasında pek çok iş sektörünün sanayileşmenin etkisinden uzak bir konuma sahip olması ile alakalıdır. İnsanlar güneş ışınlarına maruz kaldıklarında pek çok cilt sorunları ile karşı karşıya kalabilmektedir. En sık karşımıza çıkan sorunlar arasında ten renginde mutasyona uğrama ya da bronzlaşma, kızarıklıkların oluşumu, cilt lekelerinin oluşumu, cilt üzerinde var olan hücrelerin ölümü, cildin kendini yenileyememesi sorunu ve cilt bakımı ile ilgili sorunlar oluşabilmektedir. Aynı zamanda da orta vadeli bir süreç içinde cilt üzerinde sertleşmeler meydana gelmekte ve nasır benzeri bir görünüm oluşmaktadır. Bu durum cildimizin aktif durmasını sağlayan hücrelerin ölü hücrelere dönüşmesi ile doğrudan etkili bir konuma sahip olması ile bilinmektedir. Güneş ışınlarının dünyaya dikey olarak vurması sonucunda insan cildi üzerinde uva ya da uvb ışınları etkin bir şekilde zararlar oluşturmaktadır. Güneş ışınlarından korunamayan bireylerin cildinde var olan kılcal damarlarda sertleşme, kalınlaşma ve bir takım sorunlar meydana gelmekte ve ilerleyen zaman dilimleri içinde pek çok sorunu beraberinde getirmektedir. Güneş ışınlarından korunamamanız durumunda uzun vadeli bir zaman dilimi içinde cilt kanserleri oluşabilmektedir. Bu durum her ne kadar istenmeyen bir durum olarak görülüyor olsa da insanlar için güneşin önemli bir tehlike olduğunun bilincinde olmalı ve bilinçli bir şekilde güneşlenmeliyiz.

 

Evet, güneş bir yaşam kaynağı lakin bir o kadar da zararları olduğu mutlaka göz önünde bulundurulmalı, mümkün olduğunca güneşin zararlı etkilerinden uzak durmaya dikkat etmeliyiz. Bununla ilgili olarak güneş kremi ya da güneş losyonu ve güneşten korunmamızı sağlayacak olan diğer ürünlerin kullanımına özen göstermeliyiz. Güneş ışınlarının dikey olarak cildimize doğrudan temas etmesi ile beraber meydana gelmekte olan bu sorunlar güneşin yakıcı etkilerinin azaldığı ve paralel olarak yansıdığı zaman dilimleri içinde çok da önemli değildir. Bu yüzden öğle vakti 11 ile 3 arasında mümkün olduğunca güneş ışınlarından uzak durmaya özen göstermeliyiz. Çünkü bu zaman dilimleri arasında güneş en fazla zararlı etkilerini insanlar üzerinde göstermektedir. Bu zaman dilimlerinde güneş dünyaya dikey ışınlar ile yansımaktadır. Dolayısı ile insan cildi üzerinde ciddi tahribatlar oluşturabilmektedir. Güneşten korunma ürünleri tercih ederken de ürünün kalitesine, son kullanım tarihine, ürünün fiyatına, ürünün markasına ve üretildiği ortam koşulları ile ürün içeriğinde var olan değerlerin size karşı alerjenik bir madde içerip içermiyor olduğu konusunda bir bilgi sahibi olmalıyız.

bebekler-için-güneş-kremi-kaç-föktörlü-olmalı[1]Güneş kremleri bugün birçok yerde ekonomik fiyatlar ile satılmakta olan ürünlerdir. Kullanımı ile beraber pek çok deri hastalıklarından korunmak mümkündür. Güneşin zararlı etkilerinden korunarak sizlerde dilerseniz çok daha rahat bir yaşama sahip olabilirsiniz. Güneş ürünleri ‘ni tercih ederken içeriğinde alkol barındırmıyor olmasına özen göstermenizde fayda olacaktır. Çünkü alkol yakıcı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda da paraben içermiyor olması ya da renklendirici içermiyor olması da önemli bir değerdir. Bugün birçok ^ Güneş ürünleri içeriğinde e vitaminine yer verilmekte aynı zamanda da provitamin b5 yer almaktadır. Bu değerler insan cildi üzerinde besleyici bir etkiye sahip olması ile bilinmektedir. Tüm bunlara erişim sağlayamıyorsanız güneş ürünleri kullanma imkânınız yoksa zeytin yağı ya da argan yağı da kullanılabilmektedir. Yağlarında bir takım besleyici özellikleri vardır. Lakin faktör değerleri olmadığı için kime nasıl ne kadar kullanılır bilinmez. Dolayısı ile besleyici etkilerinden faydalanılır. 


Editörün Mesajı:

Güneş ışınlardan korunmanızı sağlamak amacıyla sizlerle bazı bilgiler paylaştığımız bu yazıda ortaya çıkan şu ki, herkes muhakkak güneş ışınlarından korunmak için güneş ürünleri kullanmalıdır.


Editörün Tavsiye Web Sayfası:

Güneş ürünleri için bilgi isteyen okuyucularımız için bu siteden güvenle alışveriş yapabilirler. ^ http://www.dermobakim.com/gunes-urunleri neden güvenle zira internette yaptığımız araştırmalar neticesinde bu sitenin bir eczane bağlısı site olduğu ortaya çıkıyor.


Ek Kaynak:

Güneş ürünleri çok dar alanda incelenebilecek bir konu değil o nedenle bir de http://www.dermokozmetik.net.tr/kategori/gunes-urunleri adresini ziyaret etmenizi tavsiye edebiliriz.


Editör Puanı:

Güneş ürünlerinden Bioderma markasına 10 üzerinden 5 puan veriyoruz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.