Sebamed güneş kremleriGüneşin zararlı ışınları olarak tanıdığımız ultra viyole a ışınları ve ultra viyole b ışınları insanlar üzerinde cilt kanserine kadar gidebilecek olumsuz etkiler bırakmaktadır. En basit olarak cilt lekeleri, güneş yanıkları, cilt üzerinde kızarıklık oluşumu ve deri tahrişleri incelenmektedir. Sebamed güneş kremleri kullanımı ile beraber güneşin zararlı etkilerinden korunmanın mümkün olduğunu görebilirsiniz.

Sebamed ürünler arasında yer alan 30 faktör, 40 faktör ve 50 faktör ürünler cilt hasarlarını iyi bir şekilde hafifletmekte ve tahriş oluşumunun önüne geçmekte olan mikro pigment yapısına sahiptir.

pH değeri 5,5 seviyesinde ayarlanmış olan bu ürünler güneşin ultra viyole a ışınları ve ultra viyole b ışınlarına karşı koruyucu niteliklere sahiptir. Cilt yapısı üzerinde etkili bir şekilde nemlendirme oluşturması ile beraber güneşin ışınlarını iyi bir şekilde filtreler ve yansıtılmasını sağlar. Cilt yapısı üzerinde koruyucu etkilere sahip olan Sebamed güneş koruyucu kremler, losyonlar ve spreyler suya dayanıklı bir şekilde üretilmiş olan özel formüle sahiptir.

Sebamed güneş koruyucu kremler nasıl kullanılır?

  1. Güneş ışınlarına maruz kalmadan en az 20 dk önce uygulanmalıdır.
  2. Cilt yüzeyi üzerinde, kollarda, yüz bölgesinde iyi bir uygulama gerçekleştirilmelidir.
  3. 50 faktör değere sahip olanlar en fazla 2 saatte bir kez yenilenmelidir.
  4. 40 faktöre sahip olanlar en fazla 3 saatte bir yenilenmelidir.
  5. 30 faktör ve alt seviyesindeki ürünler 2-3 saatte bir kez yenilenmelidir.
  6. Cilt yüzeyine güzelce yaydırmanız gerekmektedir.
  7. Kullanımı ile beraber güneş ışınlarından korunabilirsiniz.

Sebamed Güneş Kremi ürünleri ile beraber doğal bir yapıya sahip olan hydrofructol formülünden yararlanmanın mümkün olduğunu görecek ve içeriğinde yer alan e vitamini formülünden iyi bir şekilde faydalanabileceksiniz. Böylelikle hem güneşin zararlı etkenlerine karşı cildiniz için iyi bir koruma sağlayabilecek hem de rahat bir şekilde denize girebileceksiniz.

Yine de etkili bir korunma elde etmek isterseniz güneş ışınlarına sabah saat 10.00 ile akşam saat 16.00 saatleri arasında maruz kalmamaya özen göstermelisiniz. Bu saat dilimleri güneşin en fazla zararlı etkilerine sahip olabileceğimiz dilimlerdir. Bu süreçte ne kadar güneş kremi kullanılsa da cilt yüzeyiniz etkilenebilir. Açık tenli olan bireyler 50 faktör üzerinde değerlere sahip olan koruyucu kremleri tercih etmeli, şapka ve koruyucu şemsiyelerden yararlanmalıdır.

Koyu tenli olan bireyler için durum biraz daha rahat olsa da güneş ışınlarından olabildiğince uzak durmanız cilt yapınızın sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlamak için önemlidir.

Hassas ciltler için etkin koruma;

Sebamed markası tarafından insanlara sunulmuş olan güneş kremleri bebek cildi için, çocuk cildi için ve yetişkin insan cildi için uygun bir yapıya sahiptir. Sebamed güneş koruma ürünlerinin kullanımı ile beraber güneşten korunmayı sağlamak mümkün olacaktır. Narin cilt yapısına sahip olan insanlar göz önünde bulundurularak güneşin zararlı ışınlarından iyi bir koruma sağlamayı hedeflemektedir.

Zararlı bileşenlere yer verilmemiştir;

Ürünlerin içeriğinde paraben ve türevi zararlı bileşenlere yer verilmemiş olup rahat bir kullanım sağlamanız hedeflenmiştir. Türkiye genelinde ve dünya genelinde en çok tercih edilenler arasında yer almış güneş koruyucu ürün gruplarını piyasaya sürmüştür.


Editörün Mesajı:

Sebamed güneş kremleri hakkında sizlerle bilgiler paylaştık.


Resmi Üreticisi:

http://www.sebamed.com.tr/product.php?cid=11 Sebamed güneş ürünleri hakkında bilgilere resmi üreticisinden de ulaşabilirsiniz.


Puanlama:

Sebamed güneş kremlerine 10 üzerinden 5 puan veriyoruz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.