Vitasanol Multivitamin ŞurupKişilerin ve çocukların oldukça sık şekilde rahatsızlanmasına neden olan maddeler arasında bağışıklık sisteminin güçsüz olması yer almaktadır. Tüketilen maddelerden, hava kirliliğinden, eslenme bozukluğundan ve yetersiz beslenmeden kaynaklı olarak bağışıklık sistemi güçsüz duruma düşmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığı zaman vitasanol multivitamin şurup takviyesi ile daha kolay toparlayabilirsiniz. İnsan sağlığını tüketmekte olduğu besinler doğrudan etkilemektedir. Bu nedenden dolayı tüketilen ürünlerin sağlığımız açısından nasıl bir etkiye sahip olacağını iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Fakat günümüzde yetişkinler bir kenara dursun, çocuklar oldukça çok besin seçmektedir. Çocukların bu şekilde besin seçmeleri ve tüketmemeleri onların bağışıklık sisteminde gerilemeye ya da sürekli şekilde hastalanmalarına neden olmaktadır.

Çocukların sağlıklı şekilde beslenmeleri konusunda sıkıntı çekiyorsak eğer; vitasanol multivitamin şurup oldukça etkilidir. İçinde vitamin olması açısından çocukların gelişimlerinde bir hayli etkilidir. Üretimi aşamasında yüksek kalite içeren bu şurubu sadece iştahsızlıkta değil aynı zamanda zihin açılmasında, vücut gelişiminde de etkili olduğunu görebilmektesiniz. Çocukların en çok sorun yaşadıkları diğer bir konu da okul konusunda elde edilmek istenen başarıdır. Bu başarı konusunda da ders çalışmanın yanı sıra takviye görevi görmesi açısından vitasanolmultivitamin şurup destekleyicidir.

İçeriğindekiler;

  1. A, B kompleksi
  2. İyot, magnezyum
  3. Selenyum, çinko
  4. B1 den B12 ye kadar bütün B kompleksi
  5. D3 ve K vitaminleri

İçerisinde bulunan bütün bu maddelerin her birsinin vücudun gelişimine ayrı ayrı şekilde katkısı vardır.  Buna örnekler verecek olursak eğer; çinko, iyot ve magnezyum çocukların vücudunda kemik, kas, kıkırdak, beyin sinir sistemine oldukça ciddi derecede katkıları vardır. Bunun yanı sıra iç organların gelişimine de oldukça faydası vardır. A, B, E gibi içinde bulunan vitaminlerde çocuklarda bulunan bağışıklık sistemini güçlendirerek kanser ve benzeri şekilde hastalıklara karşı direnç arttırır. Çocuklar çok hareketli olmalarında dolayı dışarda ve okulda sürekli şekilde hareket ve koşturma halindedir. Bu hareketli yapıda olurken dışardan enfeksiyon alarak hastalanmaları muhtemel olasılıktır. Fakat vitasanol multivitamin şurup ile çocukların bu gibi enfeksiyonlara karşı dirençleri artarak bağışıklıkları güçlenmektedir. B1’den B12’ye kadar kompleksler, A ve E kompleksleri çocukların beyin-sinir sisteminin güçlenmesinde etkili rol oynamaktadır.

Aileler tarafından karşılaşılan en ciddi sorunlardan bir diğeri de çocuklarda iştahsızlıktır. Genel olarak çocuklar besin ayırt etmeleri bir yana, sevdikleri yiyecekleri bile tüketirken genelde az yerler. Dolayısı ile bu durum onların hem büyümelerine hem de iç organlarının gelişimine olumsuz yönde etkilerde bulunmaktadır. Çocuklarda oluşan bu iştahsızlık onların gelişmesine olumsuz etki etmesi sonucunda yaşıtlarına göre daha kısa ya da zayıf görünmesine neden olmaktadır. Bu da çocukların psikolojisini de olumsuz etkileyen faktörler arasındadır. Aslına bakılırsa beslenmede yaşanan sorunlar devamında birçok sorunu da tetiklemektedir. Bu sorunlar ile başa çıkmak için vitasanol multivitamin şurup oldukça ideal ve kurtarıcı sayılabilir.

Kullanımı:

  1. Günlük kullanım dozajı 10 ml olarak belirlenmiştir.
  2. Sulandırılarak kullanılmaktadır.
  3. 1-14 yaş aralığında bulunan çocuklar için 10 ml dozaj sulandırılmalıdır.
  4. 14 yaş ve üzeri çocuklar için 15 ml dozaj sulandırılarak verilmelidir.

ABD ve AB üyesi ülkeler tarafından da kullanımı zorunlu kılınan bir ürün olan vitasanol multivitamin şurup oldukça faydası görünen bir üründür. Gıda ve sağlık ürünleri GMP kurallarına uyarak üretimleri yapılmakta olan bu şurup ülkemizde de GMP kuralları sağlık bakanlığı tarafından da onaylanarak yapılan bir üründür. İnsan sağlığı için üretimlerde ciddi derecede dikkat edilerek üretilen bir üründe denebilir.


Editörün Mesajı:

Vitasanol multivitamin şurup hakkında kapsamlı bilgilere ve birçok bilgiye bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.